Sohbet Odaları mIRC

Sohbet Odaları mIRC

Türkiye’nin ilk Sohbet programlarından birisi olarak bilinen Sohbet odaları mIRC, IRC sunucuları üzerinde yazılı olarak sohbet etme imkanı sunmaktadır.

Sohbet Odaları mIRC

1999’dan bu yana siz değerli kullanıcılara sohbet etme imkanı sunan, kişiler ile iletişimi sağlayan bir program olarak bilinmektedir. Bugüne kadar var olan tüm sunucuların ortamlarını kurmasında büyük rol oynayan mirc programının yapımcısı olan khaled mardam bey’e buradan teşekkür ediyoruz. Yazılımını ise Jarkko oikarinen tarafından sunulan ve geliştirilmiş olan bu program dünya üzerinde 60 ülke üzerinde faaliyet göstermektedir. Mevcut kullanıcılarının sohbet odaları üzerlerinde sohbet etmelerine olanak tanırken, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kurmalarında büyük pay sahibidir.

Körfez savaşı çıkmasıyla kullanıcı kitlesini arttırmış olan bir program. Çoğu kişinin savaş hakkında detaylı bilgi almak için kullanmış olduğu bu platform yerini sohbet odalarına bırakmıştır. Metin tabanlı bir ortam olan ve yazışmalı sohbet sunucuları olarak geçmişte çok daha aktif bir şekilde kullanılmaktaydı. Hızla gelişmiş olan teknoloji sayesinde mIRC programları artık yerlerini yeni nesil teknolojilere ayak uydurarak Mobil cihazlar aracılığı ile hizmet vermektedir. Cep telefonlarımıza bile giren mIRC programları sayesinde artık günümüzde Mobil sohbet kullanıcılarına hizmet vermektedir. İnternet’in var olduğu her nokta üzerinden kesintisiz ve sorunsuz hizmet sunabilen bu yazılım sayesinde kişiler artık çok daha rahat ve konforlu sohbetler yapabilmekte.

Sitemizde bu yeni nesil teknolojilere ayak uydurarak mobil sohbet platformlarına yönlenmiş ve her cemiyetten insanların bulunduğu ortamımızı daha kaliteli ve seviyeli bir sohbet sitesi olma yolunda çalışmalar yapmaktadır.  Sizlerde metin tabanlı sohbet odalarımıza katılarak sohbet edebilir, eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz.

 

 


Yazar: Admin

Görüntüleme: 118 defa

Kategori: ODALAR

Yayınlanma Tarihi: 13 Temmuz 2020

Cevap bırakın

radyo dinle Türkiye'nin en iyi radyosunu sende hemen dinle.

Ses 50
Sohbet - Sohbet Odaları - Mobil Sohbet - Sohbet - Mobil Sohbet - Gabile - Mnogo -
mnogochat